امروز : سه شنبه, 28 اسفند 1397

آموزش تصویری نحوه تخلیه اطلاعات در دستگاههای توتال، ترازیاب و GPS لایکا

آموزش تصویری نحوه تخلیه اطلاعات در دستگاههای توتال، ترازیاب و GPS  لایکا

تخلیه دستگاههای لایکا اعم از ترازیاب های Sprinter، توتال استیشن های سری TC و TS و دستگاههای GPS عموما مشابه هم می باشند. بدین منظور ابتدا پس از نصب نرم افزار Leica Geo Office  وارد محیط این نرم افزار شده سپس در قسمت Tools گزینه Data Exchange Manager   را انتخاب نمائید. در پنجره باز شده به شکل زیر دو بخش اصلی وجود دارد. بخش سمت راست مربوط به مدیریت اطلاعات داخل کامپیوتر و بخش سمت چپ جهت مدیریت اطلاعات موجود در دستگاه شما می باشد. قبل از تخلیه بخاطر داشته باشید که حتما در داخل دستگاه باطری قرار داشته باشد و در صورتی که تخلیه روی دستگاههای لپ تاپ انجام میگیرد ابتدا درایور تبدیل پورت COM  به پورت USB نصب گردیده شده و پورت مناسب شناسائی شده باشد.

 

شکل1. پنجره مربوط به بخش Data Exchange Manager

در گام بعدی روی گزینه Serial Ports  راست کلیک نمائید. در این پنجره دو بخش اصلی Setting  COM و General موجود می باشد. در بخش General  تنظیمات به این صورت می باشد که اگر قصد تخلیه دستگاه توتال استیشن و ترازیاب را دارید گزینه را روی قرار دهید و در صورتی که قصد تخلیه دستگاه GPS را دارید این بخش را روی قرار دهید. در بخش COM Setting  با توجه به تنظیمات انجام شده در دستگاه (در قسمت Comm parameters) بترتیب  شماره پورت  تخلیه، مدل دستگاه، سرعت تخلیه و ...  را مشخص نموده و و با زدن گزینه ok از این پنجره خارج شوید. در گام بعدی دستگاه را خاموش نموده و با راست کلیک روی گزینه Serial Ports گزینه Refresh را انتخاب کنید. در صورتی که تنظیمات را درست انجام داده باشید در این لحظه دستگاه روشن شده و پورت های فعال نمایش داده می شوند.

 

شکل2. مراحل تصویری تخلیه اطلاعات در دستگاههای توتال، ترازیاب و GPS  لایکا

پس از نمایش پورتهای فعال روی علامت + کنار شماره پورت تخلیه صحیح کلیک نمائید. در این لحظه مدل دستگاه در کنار شماره پورت نمایش داده می شود. در مرحله بعد با زدن علامت + در داخل پوشه jobs  وارد jobهای موجود در دستگاه شده و با انتخاب job مورد نظر برای تخلیه اطلاعات مورد نظر خود را در بخش یمت راست کپی نمائید. لازم به ذکر است که در این هنگام به دستگاه فرمت تخلیه و نام فایل معرفی گردیده و گزینه Start جهت شروع تخلیه انتخاب می گردد.

پایان مطلب.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آمار بازدیدکنندگان سایت

647244
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
69
1978
4851
226363
29452
20945
647244
آی‌پی شما: 54.166.133.84
امروز: سه شنبه، 28 اسفند 1397 - ساعت: 00:12:55

طراحی شده توسط گروه ژئوبوک 2015-2013 ، تمامی حقوق مطالب متعلق به وبسایت ژئوبوک می باشد.

تماس با ما: